Historie a makrobiotika

Stručná historie

Makrobioklub je nezisková organizace oficiálně založená v roce 1990, avšak best writing paper její činnost sahá do roku 1982, kdy tehdy působila pod názvem PPV Dobruška (Pěstitelé přirozené výživy Dobruška), založené pod Českým zahrádkářským svazem a násilně a bezdůvodně zrušené v roce 1986. Skupina nadšenců pokračovala v ilegalitě dále i ve spolupráci se zahraničními učiteli ze západních zemí, po sametové revoluci svoji činnost opět zlegalizovala.

Makrobioklub je dobrovolná skupina přátel, kteří vykročili na cestu života založeného na intuitivním porozumění přírodnímu řádu. Tento životní styl, který zahrnuje především přirozenou výživu, správnou životosprávu, přiměřené cvičení a harmonický vztah ke svému okolí, se nazývá makrobiotika.

dissertations online

Jde o systém, který lze individuálně upravit podle aktuálních požadavků svého těla, podle probíhajících či prodělaných nemocí, podle věku, náročnosti práce atd.

lowest price on levitra
buy kamagra now

Mezi naše hlavní aktivity patří osvěta zdravého životního stylu. Organizujeme různé týdenní, víkendové a jednodenní semináře s tématy: složení potravin, vaření, cvičení (do-in, shiat-su), energie jin-jang, orientální diagnostika, domácí lékárna, Nine Star KI, Feng shui, I-ting atd. Na naše akce jsou zváni odborníci z tuzemska i zahraničí, aby se podělili s účastníky kursů o své zkušenosti a poznatky. Pořádáme také dovolené a dětský tábor s makrobiotickou stravou. Akcemi prošlo do roku 2008 více než 45 tisíc účastníků.

V roce 1992 Makrobioklub pořádal Mezinárodní makrobiotický kongres, kterého se zúčastnilo více než 200 hostů a učitelů z celého světa. Tímto krokem jsme navázali spolupráci s ostatními instituty a středisky zabývající se makrobiotikou. Tímto se otevřely i možnosti pro naše členy a přátelé, kteří mohli studovat i pracovat v zahraničních střediscích.

Další naší důležitou činnosti je publikování článků o stravování, zdravém životním stylu a o prevenci před různými civilizačními nemocemi. Vlastníme vydavatelství, které vydávalo a doufáme, že bude i nadále vydávat různé publikace včetně vlastního Zpravodaje Makrobioklubu.

Od roku 1999 provádí na základě pověření Ministerstva školství a tělovýchovy ČR akreditaci poradců pro zdravý tvůrčí makrobiotický životní styl.

V září roku 2009 došlo ke strukturálním změnám v organizaci, pracovní kolektiv se omladil a někteří členové se zaměřili na nové druhy aktivit, které umožní lepší komunikaci a spolupráci s jednotlivými zájemci o makrobiotické hnutí v ČR.

Jako nezisková organizace zabezpečujeme provoz naší společnosti hlavně z členských příspěvků, z organizace akcí (kurzy, semináře) a z příjmů z dalších dobrovolných aktivit svých členů.

Rádi uvítáme i příspěvky sponzorů, kteří podporují a souhlasí s programem naší neziskové organizace.

Makrobioklub Dobruška je dobrovolná skupina přátel, kteří vykročili na cestu života založeného na intuitivním porozumění přírodnímu řádu. Tento životní styl, který zahrnuje především přirozenou výživu, správnou životosprávu, přiměřené cvičení a harmonický vztah ke svému okolí, se nazývá makrobiotika. Jde o systém, který lze individuálně upravit podle aktuálních požadavků svého těla, podle probíhajících či prodělaných nemocí, podle věku, náročnosti práce atd.